چاپ        ارسال به دوست

افتتاح پنجره واحد فیزیکی شروع کسب و کار در استان های آذربایجان شرقی، اصفهان، خراسان رضوی و فارس

افتتاح پنجره واحد فیزیکی شروع کسب و کار در استان های آذربایجان شرقی، اصفهان، خراسان رضوی و فارس

افتتاح پنجره واحد فیزیکی شروع کسب و کار در استان های آذربایجان شرقی، اصفهان، خراسان رضوی و فارس

پنجره واحد فیزیکی شروع کسب و کار، در ۴ کلانشهر اصفهان، تبریز، مشهد و شیراز، به صورت رسمی و با حضور مقامات ذیربط از جمله وزیر امور اقتصادی و دارایی، معاونت امور اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک، ریاست اتاق بازرگانی ایران و استانداران استانهای مربوطه افتتاح شد.

در این مراسم جناب آقای هاشمی مقدم معاون امور اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور که در این مراسم سخنرانی می کرد با اشاره به این موضوع که ایجاد پنجره واحد فیزیکی شروع کسب و کار که قریب به 2 ماه پیش در تهران فعالیت آن آغاز شد کار بسیار ارزشمند و تاثیرگذاری در حوزه اقتصادی است، گفت: شروع این کار ارزشمند تجربه خوبی را در حوزه رونق اقتصادی در کشور به همراه داشته است.

ایشان با اشاره به این موضوع که کشور ما کشوری مردم مدار است و مردم در آن نقش اول را بازی می کنند بیان داشت: بعد از بررسی هایی که انجام شد مشخص گردید مردم از انجام این کار بسیار رضایت دارند و این نشانه آن است که این اقدام به خوبی آغاز و در حال ارائه خدمات می باشد.

معاون امور اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با بیان این موضوع که می بایست برای انجام این کار نظر مردم ملاک عمل قرار گیرد اظهار داشت: این تجربه با ارزش می بایست هرچه سریعتر با فراهم شدن شرایط لازم در سراسر کشور اجرایی شود تا تمامی متقاضیان ذی ربط از خدمات خوب آن بهره مند شوند.

وی گفت: سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با وجود سنگینی تکالیفی که بر عهد دارد برای اجرای هرچه بهتر و سریعتر این طرح در همه استان‌ها اهتمام جدی دارد تا با همکاری تمامی دستگاههای ذی ربط این کار به سرانجام برسد و در نهایت علاوه بر کسب رضایت عموم متقاضیان حوزه کسب و کار رتبه کشور از لحاظ شروع کسب و کار در بین کشورهای دنیا ارتقاء یابد.

آقای هاشمی مقدم با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت ایجاد پنجره واحد فیزیکی شروع کسب و کار و تاثیر مثبت آن بر رونق اقتصادی کشور افزود: با توجه به این که فرمان آن حضرت در ایجاد پنجره های واحد در سراسر کشور، امری ولایتی است، باید خود را موظف به اجرای سریع و صحیح آن بدانیم تا با جدیدت و در کنار هم این طرح مهم در کشور اجرایی شود و ثمرات آن نمایان گردد.

 

رئیس اتاق بازرگانی ایران نیز ضمن بیان نکاتی در این رابطه اعلام داشتند:  ۱۰ استان دیگر نیز آماده ایجاد پنجره واحد کسب و کار هستند و امیدواریم ایجاد این پنجره در این استان‌ها هر چه سریع‌تر انجام شود.

دکتر فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی نیز در پایان این مراسم ضمن تشکر از سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به جهت همکاری خوب و صمیمانه این سازمان برای اجرای این طرح اظهار کرد: مدت زمان صدور مجوز کسب و کار تا چند ماه گذشته در کشور در حدود ۷۲ روز بود که با تلاش بخش‌های مربوطه این زمان به ۷۲ ساعت رسیده است؛ فلذا راه‌اندازی پنجره واحد فیزیکی شروع کسب و کار همواره در اکثر استان‌های کشور ادامه خواهد یافت و تا آبان امسال از پنجره واحد الکترونیکی نیز رونمایی خواهد شد.

شایان ذکر است؛ مراسم افتتاح رسمی پنجره واحد فیزیکی شروع کسب و کار، در ۴ کلانشهر اصفهان، تبریز، مشهد و شیراز، به صورت همزمان از طریق ویدئو کنفرانس برگزار که با گشایش این پنجره، در این شهرها در کمتر از سه روز، ثبت شرکت، اقدامات مالیاتی، تأمین اجتماعی، روزنامه رسمی و کثیر الانتشار و نیز دفاتر پلمپ شده، انجام می‌شود. این طرح با همکاری وزارت امور اقتصادی و دارایی، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، سازمان امور مالیاتی، سازمان تامین اجتماعی، روزنامه رسمی ایران، اتاق بازرگانی، شرکت پست و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که عضو پنجره واحد فیزیکی هستند فعالیت می نماید.

 


١١:٤٦ - دوشنبه ٦ مرداد ١٣٩٩    /    عدد : ١٥٧٥    /    تعداد نمایش : ٩١٤خروج
مناسبت ها

پیوندها